Aktuality‎ > ‎

Poslíček


Listopad 2017

přidáno: 17. 12. 2017 1:52, autor: Dívčí Trojka Brno   [ aktualizováno 17. 12. 2017 1:52 ]

SCHŮZKY

PegasovéV listopadu jsme holky seznámili s tříděním odpadu. Pomohli jsme Pejskovi a Kočičce vyčistit podlahu. Také proč je dobře se, aspoň jednou za čas, ráno protáhnout a že je dobré myslet i na to co jíme, aby jsme byli zdravé a náš organizmus správně fungoval.

Výsledek obrázku pro transylvánie upíři

JednorožciV listopadu jsme se s Jednorožci přemístily do daleké Transylvánie za upíry, pomoct naší nové kamarádce Mavis vyzdobit její hotel na Halloweenskou party. Mezitím, co jsme hledaly těžce schované předměty, které jsme potřebovaly najít, abychom vyrobily výzdobu, nás napadly zlí upíři. Naštěstí jsme se všechny dobře schovaly, takže se nikomu z nás nic nestalo. Jakmile to zlé upíry přestalo bavit, mohly jsme vylézt se svých úkrytů a vesele pokračovat. Nakonec se nám podařilo vyrobit spoustu pavouků, které jsme pak Mavis předaly.


HvězdičkyV listopadu si Hvězdičky procvičily znalosti o zdravovědě, které o něco i rozšířily. Na další schůzce dohrávaly Večerníčkovu hru. Dále jsme si společně vyplňovaly lucerničky. Na poslední schůzku si každá Hvězdiček měla připravit nějakou hru, kterou si společně zahrály.

LachtaniLachtánci se v listopadu podívali do Ruska a projeli si tvrdou Sibiř. Pro jistotu, kdyby se jim něco stalo, tak se naučili si obvazovat kotníky nebo jsme si řekli co by dělali s popáleninou nebo štípancem od vosy. Taky jsme se podívali do Indie, kde jsme došli na čajový dýchanek a holky dostaly svoje lucerničky. Taky měli svůj první družinkový výlet.

Lentilky - V listopadu jsme s Lentilkami zopakovaly základy zdravovědy v první letošní maskovačce, se kterou nám pomohla Bambula a některé z Veverek. Holky nedopadly vůbec špatně, ale na některých věcech je třeba ještě zapracovat, takže je nejspíš jasné, na co se budeme v příštích měsících soustředit. Mimo jiné jsme si zahráli i stolní hry, jako například Aktivity nebo Dostihy a sázky, při čemž se holky více poznaly a stmelily. (Frogy)

OSTATNÍ AKCE

Lachtani - družinový výlet

Náš výlet se odehrával ve velkém a tajemném čínském pralese. S holkami jsme se dostaly až k velké čínské budově, ze které jsme měly výhled na celé území. Po cestě jsme měli pár překážek jako např. jsme se museli vyhýbat čínským drakům a prasatům. Holky si z cesty odnesli výbavu do KPZ, kterou si získali splněním úkolů a znalost nové šifry - čínštiny. (Pepi)

Oddílový výlet Moravský Krumlov 11. 11. 2017

Druhou listopadovou sobotu jsme se vydali prozkoumat s oddílem Moravský Krumlov. Kolem kaple sv. Floriána a Krumlovsko-rokytenských slepenců, zabarvených do červené barvy, jsme sestoupily do centra Moravského Krumlova. Počasí nám přálo, a tak jsme prošly celé centrum až k zámku. Cestou jsme se dozvěděly spoustu zajímavých informací o Krumlově. Cestou zpět k nádraží si každá družina splnila bod z Lucerničky – vyzkoušet si telefonát na záchrannou službu, vyluštit křížovku nebo vymyslet příběh o nalezené přírodnině v lese. (Bludička)

Vánoční rukodělky 25. 11. 2017

Na letošní vánoční rukodělky se nás sešlo opravdu hodně. I tentokrát jsme vyráběli tradiční adventní věnce a světlušky si vyzkoušely výrobu i zdobení vánočních svícnů z větviček jehličnanů. I díky velké pomoci rodičů a prarodičů jsme všichni vyrobili krásné dekorace, které už jistě zdobí naše domácnosti těšící se na Ježíška! (Iši)

Miquik - 1. - 3. 12. 2017

Fotka uživatele MiQuik.První prosincový víkend některé členky oddílového vedení vyrazily do Prahy na Mikulášský víkend. Jedná se o setkání roverů a rangers, v rámci kterého probíhají různé akce. První z nich je umělecky laděný večer Polibek Múzy, součástí jehož je i soutěž v různých odvětvích umění. Jednu z kategorií – Poezii - vyhrála Bludička. Gratulujeme!!! Hlavní částí je Mikulášský seminář, který probíhal na Právnické fakultě UK. Na semináři jsme vybíraly z přednášek na téma Možnost volby. Víkend vyvrcholil Tanečním večerem, což je vlastně ples skautů. Zatancovaly jsme si, absolvovaly lekci swingu a užily si spoustu zábavy. V neděli někdo z nás vyrazil na společnou snídani do Skautského institutu a potom už jsme se vrátily autobusem zpátky do Brna. Doufám, že se i v příštím roce zúčastníme, a třeba i ve větším počtu. (Křeček)

Říjen 2017

přidáno: 26. 11. 2017 0:03, autor: Dívčí Trojka Brno   [ aktualizováno 26. 11. 2017 3:39 ]

Říjen už je sice dávno pryč, ale my jsme toho stihly spoustu a byla by škoda se o zážitky nepodělit :-)

SCHŮZKY

PegasovéBěhem řijna se holky naučili něco nového o přírodě a lesních plodinách. Taky o tom proč se střídá jaro, léto, podzim, zima a co je charakteristické pro každé roční období. Zahráli jsme si spoustu her a všichni jsme si to moc užili.

Jednorožci - Říjen pro nás byl docela hektický, za jediné dvě schůzky, které jsme měly, jsme se stihly naučit spoustu nových věcí. Například už zvládáme některé uzly, kdo vede oddíl i středisko a spoustu dalších. Tyhle nové věci se nám hodily na podzimky na tzv. Velkou podzimní! Kromě toho jsme pomohly naší nové kamarádce Zvonilce a její sestře Modrovločce v boji proti Kurdamerovi.

Lachtani - V listopadu jsme se s holkami podívaly do Ruska, kde jsme vytvořily neohroženou a jednotnou skupinu na velkou cestu s překážkami. Holky se naučily spolu lépe spolupracovat a jak si mají zavázat kotníky nebo se postarat o lehce zraněné. Dokonce jsme se stihly přesunout i do Číny, kde jsme například každá potkaly svého nového dračího kamaráda. -Pepi

Říjen jsme s Hvězdičkami začali výletem. Na výletě získaly holky další pohádky do naší kníž

ky. Další schůzku jsme hrály deskovou hru s pohádkovými bytostmi a bonusovými otázkami, kde se holky přiučily něco ze skautu. Poslední schůzku v tomto měsíci jsme věnovaly poznání oddílu a střediska, aby holky věděly jak to funguje aby hlavně naše nové členky věděly jak to tady funguje.

Lentilky v říjnu trochu upustily od čar a kouzel a to i přes to, že jsme již úspěšně odjely do Bradavic.

Výsledek obrázku pro foťák

Věnovaly jsme se tématům důležitým pro náš rozvoj a naučily se mít rády samy sebe takové, jaké jsme, protože přesně to je to nejdůležitější. Říjen jsme zakončily fotící schuzkou, která byla víc než úspěšná.DRUŽINOVÉ VÝLETY

Pegasové a Jednorožci - 14. 10. 2017

V říjnu byli Jednorožci spolu s Pegasy na výletě. Holky pomohly Zvonilce zachránit její sestru Modrovločku, kterou unesl zlý čaroděj Kudramer. Cestou se seznámily i s holkama z druhé družiny a naučily se společně pár šifer. Povedlo se jim zachránit Modrovločku a vše dobře dopadlo. Moc jsme si to užily.

Hvězdičky – 7. 10. 2017

V říjnu byly Hvězdičky na jejich prvním výletě v novém seskupení. Společně jsme šly na rozhlednu Babí lom a cestou zpátky k Lelkovadlu. Po cestě jsme hrály různé hry. Na konci výletu slavnostně dostávaly Sluneční lucerny, ve kterých si už pár bodů splnily během výletu.

Lentilky –  13. - 14. 10. 2017

S Lentilkami jsme se vydaly na výlet, tentokrát do Naloučan u Náměště nad Oslavou. 

Hned po příjezdu do Náměště jsme předaly holkám necelou zprávu o tématu našeho dvoudenního výletu. Zbytek zprávy musely složit z kousků, které se nacházely různě po Náměšti. Když zprávu složily, dozvěděly se o loupeži v Gringottově bance a všem již bylo jasné, že na našem výletě budeme hledat Kámen mudrců. Holky se po složení zprávy vydaly známou cestou na chalupu, kde jsme přespávaly. Po večeři, kterou si holky musely samy vymyslet a také připravit, jsme se odebraly k spánku. Ráno nás před snídaní čekalo vymýšlení básničky pro dvouhlavého psa Chloupka, abychom jej uspaly a dostaly se skrz padací dveře dál. Po snídani jsme se sbalily, uklidily chalupu a vydaly se na zpáteční cestu. Po cestě jsme si zahrály hru s klíči, při které holky měly za úkol se co nejrychleji dostat k poslednímu a zároveň nejstaršímu z klíčů, který jistotně patřil ke starým dveřím. Po příchodu do Náměště jsme si připravily oběd a zahrály si provizorní kouzelnické šachy, což byl poslední úkol, který holky musely splnit, aby se dostaly ke kameni, který společnými silami zachránily ze spárů zlého černokněžníka. Pak už nás jen čekala cesta domů, kam jsme se díky Bohu vrátily všechny zdravé a živé.

Středisková podzimní výprava - fotky: htt
p://trojkabrno.rajce.idnes.cz/Podzimni_vyprava_2017_Frenstat_pod_Radhostem/

Září 2017

přidáno: 13. 10. 2017 6:54, autor: Dívčí Trojka Brno   [ aktualizováno 15. 10. 2017 9:42 ]

Rozhodly jsme se Vám zprostředkovávat dění v oddíle v trochu jiném formátu, než dosud - počínaje zářím si budete moci přečíst novinky z družin od jednotlivých rádkyň (texty jsou plně autentické), shrnutí dění na oddílových akcích a další zde na oddílových stránkách.

Pegasové - Během září se holky seznamovali, poznavali a mluvili o svých blízkých. Také se učili nové znalosti, hráli hry a dozvěděli se nové věci. Třeba co mají nosit na schůzky a co naopak nemají. Nakreslili jsme si spolu spousty obrázků, které se nám povedli a povídali jsme si o svých zážitcích.

Jednorožci v září měli dvě schůzky. Na úplně první, úvodní schůzce jsme se seznamovaly, bavily se o našich prázdninách a zážitcích z nich, říkaly si pravidla schůzek, předaly jsme seznam věcí potřebných na schůzky a výlety, seznámily jsme se s celoročním tématem kterým je záchrana Disney pohádek před padouchem Kudramerem. Na druhé schůzce jsme začaly rychlým zopakováním jmen a pak jsme pokračovaly fyzickým výcvikem, abychom byly dost silné a měli dobrou kondici na poražení Kudramera.

Lachtánci se v září lehce poznávali. Zjistili, že celý rok budou cestovat a první zemi, kterou navštívili, byla Francie. Proletěli se letadlem, vyfotili se se známými budovami v Paříži a přejeli rovnou do Londýna.

Na úplně první schůzce v letošním školním roce se Hvězdičky nejprve seznámily s novými členkami. Následně se potkaly s Karkulkou, Koblížkem, Vlkem, Krtečkem a získaly zpět Knihu pohádek. Na další schůzce se seznámily s několika šiframi.

První schůzku jsme spolu s Lentilkami zahájily hledáním něčeho, co by jim prozradilo téma naší celoroční hry. Holky úspěšně zjistily, že letos se vydáme do Školy čar a kouzel v Bradavicích. Z dopisu mohly vyčíst, jakými předměty se během školního roku budou zabývat. Září se neslo v duchu lektvarů. Na jedné schůzce jsme si vyzkoušely zázračnou masku na vlasy, na druhé jsme si pro změnu upekly výtečné dortíky, které uspokojí chuťové pohárky jakéhokoliv mudly. V říjnu nás čeká péče o kouzelné tvory a bylinkářství, tak uvidíme, jak se s tím Lentilky poperou.Zahajovací výprava

Nový školní/skautský rok jsme společně zahájily v Brněnské ZOO. Sraz jsme si daly u klubovny a po cestě na zastávku si zahrály pár seznamovacích her tak, aby mezi nás zapadli i nováčci. V ZOO jsme se rozdělily na soutěžní skupinky a během rozchodu, který trval zhruba dvě hodiny, jsme měly za úkol vyplnit kratší kvíz o zvířátkách. Když jsme odpoledne dorazily zpět do klubovny, zopakovaly jsme si, co víme o zvířátkách a pustily se do tvorby naší nové oddílové zvířátkové hry. Výlet jsme si moc užily, i když nám nevyšlo počasí.


Stopstav

Na závěr zpráva, která na jednu stranu možná pro některé rodiče hledající oddíl pro své děti moc potěšující není, pro nás ovšem velmi - po několika letech se nám v září podařilo nabrat tolik nováčků, že jsou kapacity všech družin naplněny. Tak doufáme, že vás s námi co nejvíc i vydrží!

1-3 of 3