Aktuality‎ > ‎Poslíček‎ > ‎

Listopad 2017

přidáno: 17. 12. 2017 1:52, autor: Dívčí Trojka Brno   [ aktualizováno 17. 12. 2017 1:52 ]

SCHŮZKY

PegasovéV listopadu jsme holky seznámili s tříděním odpadu. Pomohli jsme Pejskovi a Kočičce vyčistit podlahu. Také proč je dobře se, aspoň jednou za čas, ráno protáhnout a že je dobré myslet i na to co jíme, aby jsme byli zdravé a náš organizmus správně fungoval.

Výsledek obrázku pro transylvánie upíři

JednorožciV listopadu jsme se s Jednorožci přemístily do daleké Transylvánie za upíry, pomoct naší nové kamarádce Mavis vyzdobit její hotel na Halloweenskou party. Mezitím, co jsme hledaly těžce schované předměty, které jsme potřebovaly najít, abychom vyrobily výzdobu, nás napadly zlí upíři. Naštěstí jsme se všechny dobře schovaly, takže se nikomu z nás nic nestalo. Jakmile to zlé upíry přestalo bavit, mohly jsme vylézt se svých úkrytů a vesele pokračovat. Nakonec se nám podařilo vyrobit spoustu pavouků, které jsme pak Mavis předaly.


HvězdičkyV listopadu si Hvězdičky procvičily znalosti o zdravovědě, které o něco i rozšířily. Na další schůzce dohrávaly Večerníčkovu hru. Dále jsme si společně vyplňovaly lucerničky. Na poslední schůzku si každá Hvězdiček měla připravit nějakou hru, kterou si společně zahrály.

LachtaniLachtánci se v listopadu podívali do Ruska a projeli si tvrdou Sibiř. Pro jistotu, kdyby se jim něco stalo, tak se naučili si obvazovat kotníky nebo jsme si řekli co by dělali s popáleninou nebo štípancem od vosy. Taky jsme se podívali do Indie, kde jsme došli na čajový dýchanek a holky dostaly svoje lucerničky. Taky měli svůj první družinkový výlet.

Lentilky - V listopadu jsme s Lentilkami zopakovaly základy zdravovědy v první letošní maskovačce, se kterou nám pomohla Bambula a některé z Veverek. Holky nedopadly vůbec špatně, ale na některých věcech je třeba ještě zapracovat, takže je nejspíš jasné, na co se budeme v příštích měsících soustředit. Mimo jiné jsme si zahráli i stolní hry, jako například Aktivity nebo Dostihy a sázky, při čemž se holky více poznaly a stmelily. (Frogy)

OSTATNÍ AKCE

Lachtani - družinový výlet

Náš výlet se odehrával ve velkém a tajemném čínském pralese. S holkami jsme se dostaly až k velké čínské budově, ze které jsme měly výhled na celé území. Po cestě jsme měli pár překážek jako např. jsme se museli vyhýbat čínským drakům a prasatům. Holky si z cesty odnesli výbavu do KPZ, kterou si získali splněním úkolů a znalost nové šifry - čínštiny. (Pepi)

Oddílový výlet Moravský Krumlov 11. 11. 2017

Druhou listopadovou sobotu jsme se vydali prozkoumat s oddílem Moravský Krumlov. Kolem kaple sv. Floriána a Krumlovsko-rokytenských slepenců, zabarvených do červené barvy, jsme sestoupily do centra Moravského Krumlova. Počasí nám přálo, a tak jsme prošly celé centrum až k zámku. Cestou jsme se dozvěděly spoustu zajímavých informací o Krumlově. Cestou zpět k nádraží si každá družina splnila bod z Lucerničky – vyzkoušet si telefonát na záchrannou službu, vyluštit křížovku nebo vymyslet příběh o nalezené přírodnině v lese. (Bludička)

Vánoční rukodělky 25. 11. 2017

Na letošní vánoční rukodělky se nás sešlo opravdu hodně. I tentokrát jsme vyráběli tradiční adventní věnce a světlušky si vyzkoušely výrobu i zdobení vánočních svícnů z větviček jehličnanů. I díky velké pomoci rodičů a prarodičů jsme všichni vyrobili krásné dekorace, které už jistě zdobí naše domácnosti těšící se na Ježíška! (Iši)

Miquik - 1. - 3. 12. 2017

Fotka uživatele MiQuik.První prosincový víkend některé členky oddílového vedení vyrazily do Prahy na Mikulášský víkend. Jedná se o setkání roverů a rangers, v rámci kterého probíhají různé akce. První z nich je umělecky laděný večer Polibek Múzy, součástí jehož je i soutěž v různých odvětvích umění. Jednu z kategorií – Poezii - vyhrála Bludička. Gratulujeme!!! Hlavní částí je Mikulášský seminář, který probíhal na Právnické fakultě UK. Na semináři jsme vybíraly z přednášek na téma Možnost volby. Víkend vyvrcholil Tanečním večerem, což je vlastně ples skautů. Zatancovaly jsme si, absolvovaly lekci swingu a užily si spoustu zábavy. V neděli někdo z nás vyrazil na společnou snídani do Skautského institutu a potom už jsme se vrátily autobusem zpátky do Brna. Doufám, že se i v příštím roce zúčastníme, a třeba i ve větším počtu. (Křeček)

Comments