Kontakt‎ > ‎

Pro rodiče nováčků

Časy schůzek v roce 2019/2020:
Pegasové (2. a 3. třída): čtvrtek 16:45 - 18:15
Jednorožci (4. a 5. třída): pondělí 16:15 - 17:45
Kosatky (6. až 8. třída): čtvrtek 17:30 - 19:00Kdo jsme:

Jsme Dívčí Trojka Brno, brněnský skautský oddíl pro děvčata od 6 let. Jsme součástí největší české skautské organizace Junáka - Český skaut.
Naším cílem je všestranná výchova mladých dívek a rozvoj jejich nejlepších schopností a dovedností v souladu se základními principy skautingu. Snažíme se nabídnout dětem pestrý a zároveň smysluplný program v přátelském kolektivu.Co děláme:

Základem naší činnosti jsou družinové schůzky, kde se 
schází členky podobného věku. Začínáme v říjnu, který den se však budou schůzky jednotlivých družin konat se domlouvá už v září.
Těm mladším (6 až 10 let) říkáme světlušky, těm starším (11 až 15 let) skautky. Družiny vedou dvě rádkyně, které připravují program na schůzky, starají se o svou družinu, zprostředkovávají informace o nadcházejících akcích a rodiče se na ně mohou obrátit se svými dotazy.
Skoro každý měsíc pořádáme nějakou akci většinou do přírody, ale rády se podíváme i za kulturou. Minimálně dvakrát do roka jsme součástí i střediskových akcí, které se tradičně konají během podzimních a velikonočních prázdnin. Během letních prázdnin (většinou v červenci) pořádáme dvoutýdenní tábor, jednou za čtyři roky i s ostatními oddíly z našeho střediska.