Náš oddíl‎ > ‎

Naše tábořiště

Jako každý správný skautský oddíl i my vyrážíme v létě na tábor. V letech 1995 až 2003 jsme tábořily každý rok v blízkosti Terezína u Kunžaku v malebných koutech České Kanady (mezi Dačicemi a Jindřichovým Hradcem).

Některé z nás tato místa znají již od útlého skautského věku a řada z nás tvrdí, že je to to nejkrásnější místo pod sluncem :)

Abychom svou teorii potvrdily, navštívily jsme v posledních letech i jiná tábořiště - v roce 2004 jsme tábořily u Budišova nad Budišovkou na severu Moravy, v roce 2007 v blízkosti Kundratic na Vysočině, v roce 2009 v Hodíškově a v roce 2012 v Sedle, ale žádné místo se nám nelíbilo tolik, jako Terezín.

Několik momentek z Terezína

Zkamenělá ještěrka nad naším táborem zvaná "Ťumenosaurus" - a nebo po světluškovsku "Ťumík":-)

terezin2

Tábor v pozdním odpoledni. Po pravé straně zdravotnický stan a směrem dolů a dozadu najdete kuchyň.

terezin3

Táborový kruh pro slavnostní příležitosti. Až vyrostou ty stromky v popředí, bude od zbytku tábora lépe oddělen. Teď ještě musíme nějaký ten rok počkat:-)

4kruh

Zdravotnický stan a stany táborového vedení. Vlevo dole se do záběru dostala nosná tyč beduínu - stanu na materiál.

5stanyvedeni

Tato fotka je už téměř fotkou historickou. Místo beduínu jsme na letošek pořídily jiný zásobovací stan - schakel - a moc se těšíme, až si ho postavíme. Je to totiž jednodušší:-) V pozadí můžete zahlédnout nové rozšíření táborové jídelny z roku 2006.

6beduin

Jak to vypadá, když se celý tábor seběhne ke společnému kusu žvance? Asi takhle. Momentka z "řecké hostiny" z roku 2006. Mimochodem - měly jsme čočku:-)

7jidelna

Interiér táborové kuchyně a Kecka u kamen.

8kuchyn

Ještě jednou pohled do kuchyně - tentokrát přes výdejní pult. Na fotku se vloudila Iši:-)
V roce 2006 jsme totiž do kuchyně zavedly novou vymoženost - tekoucí vodu. Zatím jenom studená:-)

9kuchyn