Náš oddíl‎ > ‎

Naše tábořiště

Jako každý správný skautský oddíl i my vyrážíme v létě na tábor. V letech 1995 až 2003 jsme tábořily každý rok v blízkosti Terezína u Kunžaku v malebných koutech České Kanady (mezi Dačicemi a Jindřichovým Hradcem).

Některé z nás tato místa znají již od útlého skautského věku a řada z nás tvrdí, že je to to nejkrásnější místo pod sluncem :)

Abychom svou teorii potvrdily, navštívily jsme v posledních letech i jiná tábořiště - v roce 2004 jsme tábořily u Budišova nad Budišovkou na severu Moravy, v roce 2007 v blízkosti Kundratic na Vysočině, v roce 2009 v Hodíškově, v roce 2012 v Sedle a v roce 2016 a 2019 na střediskovém tábořišti u Kebharce, ale žádné místo se nám nelíbilo tolik, jako Terezín.

Několik momentek z Terezína

Jako první Vám musíme ukázat naše náměstíčko, kde mají svoje stany děti. Zde se také konají naše nástupy.

K přípravě obědů nám slouží naše dřevěná kuchyň spojená s jídelnou. Od roku 2006 máme dokonce i tekoucí vodu přímo do kuchyně. A příští rok oslaví neuvěřitelných 25 let.

A jelikož už přední část jídelny, kterou jste viděli na předchozí fotce, nemáme, tak nám Tjumeni postavili Saloon. Ten ale neslouží jen jako jídelní prostor, ale i jako místo pro některé hry nebo úkryt při nepříznivém počasí. (Vzadu vpravo na fotce vidíte kuchyň.)

Další naší novostavbou je tzv. garáž. Zde uchováváme podsady, když je zrovna nepoužíváme na táboře. Podsady můžete vidět i na fotce, kde už je chystáme uklidit.

A jako předposlední Vám ukážeme fotografii naší udírny, kde si můžeme připravit špekáčky bez držení prutů na opékání. :-)

Zkamenělá ještěrka nad naším táborem zvaná "Ťumenosaurus" - a nebo po světluškovsku "Ťumík":-)

A bylo by od nás dost nefér, kdybychom zde nepředstavily potulnou trampskou osadu Tjumeny (čti: Ťumeni), kteří se podíleli na vzniku a fungování terezínského tábořiště již od roku 1995. A bystřejší z vás již jistě postřehli, že právě po Tjumenech se jmenuje náš táborový dinosaurus Ťumenosaurus:-)