Náš oddíl‎ > ‎

Co znamená být členkou

Být členkou

Být členkou našeho oddílu znamená v prvé řadě spoustu výhod. Na skautských akcích člověk získá nezapomenutelné zážitky,
spoustu kamarádů, naučí se sám o sebe postarat a být vnímavý ke svému okolí.
Skauting přináší mladým lidem poznání sama sebe v jiném než jen konzumním, městském prostředí.

Účast na oddílových akcích

Ačkoli jsou všechny naše akce (schůzky, výlety atp.) dobrovolné, na tábor bereme pouze ty, o kterých jsme přesvědčeni, že nebudou mít problém danou akci absolvovat. Pokud tedy někdo nebyl ani na jednom výletě a my nevíme o jeho fyzické zdatnosti a o tom, jak zvládá vícedenní odloučení od rodičů, na tábor si jej netroufáme vzít.
Proto doporučujeme co největší účast na akcích a schůzkách.

Na družinové schůzky:
  • zápisník (sešit)
  • psací potřeby,
  • uzlovačka
  • šátek (ne skautský)
  • sportovnější oblečení (někdy si jdeme zahrát hry ven nebo trochu zasportovat)
  • možná něco dalšího, pokud tak řeknou rádkyně

Na jednodenní výlety:
  • pevné boty, nejlépe pohorky (nezapomeňte, že po chůzi v nových botách naskáčou puchýře)
  • pohodlné oblečení dle počasí
  • batůžek, do kterého sbalíme:
    • dostatek pití
    • přiměřenou svačinu
    • pláštěnku
    • vybavení a družinové schůzky
    • popřípadě něco dalšího, co je napsáno v pozvánce

Na vícedenní výpravy:
  • do většího batohu sbalíme:
    • spacák, karimatku
    • oblečení
    • hygienické potřeby
    • batůžek na výlety
    • ešus, hrnek a příbory
    • vybavení na družinové schůzky
    • možná něco dalšího, jestli je tak napsáno v pozvánce

Poplatky

Roční registrační poplatek poplatek činí 700 Kč a platí se během ledna.
Poplatky za akce se různí, ale cena za čtyřdenní podzimní výpravu se pohybuje kolem 600 Kč. Letošní dvoutýdenní tábor vyjde na 2900 Kč.
Ceny jsou pouze orientační a mohou se měnit.

Skautský kroj

Skautský kroj je součástí naší tradice. Jde o slavnostní oblečení, které má pro nás hlavně symbolický význam. Většinou je objednáváme společně, ale dá se koupit ve skautské prodejně v Praze nebo objednat přes internet na adrese http://www.scoutshop.cz/.