Náš oddíl‎ > ‎

Co znamená být členkou

Být členkou

Být členkou našeho oddílu znamená v prvé řadě spoustu výhod. Na skautských akcích člověk získá nezapomenutelné zážitky, spoustu kamarádů, naučí se sám o sebe postarat a být vnímavý ke svému okolí. Skauting přináší mladým lidem poznání sama sebe v jiném než jen konzumním, městském prostředí.

Účast na oddílových akcích

Ačkoli jsou všechny naše akce, schůzky, výlety atp. dobrovolné, na tábor a vícedenní výlety bereme pouze ty, o kterých jsme přesvědčeni, že nebudou mít problém danou akci absolvovat. Pokud tedy někdo nebyl ani na jednom výletě a my nevíme o jeho fyzické zdatnosti a o tom, jak zvládá vícedenní odloučení od rodičů, na tábor si jej netroufáme vzít. Proto také velmi doporučujeme co největší účast na akcích.

Vybavení

Na družinových schůzkách občas jdeme ven zahrát si nějakou hru nebo si trošku zasportovat, takže je lepší mít pohodlné oblečení. S sebou děti nosí zápisník, psací potřeby, šátek, uzlovačku a případně něco dalšího, pokud jim tak řekne rádkyně.

Na výlety je třeba chodit v dobrých botách, nejlépe kotníkových a nepromokavých. Po chůzi v nových botách často naskáčou puchýře, proto na to, prosím, pamatujte. Do pohodlného batůžku nabalíme svačinu, dostatek pití, pláštěnku a vybavení na schůzku.

Na vícedenní akci si sbalíme do většího batohu s pevnou zádovou opěrkou a nastavitelnými popruhy. S sebou nosíme spacák, karimatku, rezervní oblečení, hygienické potřeby a další.

Poplatky
Roční registrační poplatek činí cca 450 Kč a vybírá se v lednu a únoru. Poplatky za jednotlivé akce se různí, ale např. cena čtyřdenní podzimní výpravy se pohybuje okolo 500 až 600 Kč. Třítýdenní tábor letos vyjde na 3000 Kč. (jedná se pouze o orientační ceny)

Skautský kroj

Skautský kroj je součástí naší tradice. Jde o slavnostní oblečení, které má pro nás hlavně symbolický význam. Dá se koupit ve skautské prodejně v Praze nebo objednat přes internet na adrese http://www.scoutshop.cz/.