Poslíček‎ > ‎

Říjen 2017

přidáno: 26. 11. 2017 0:03, autor: Dívčí Trojka Brno   [ aktualizováno 26. 11. 2017 3:39 ]
Říjen už je sice dávno pryč, ale my jsme toho stihly spoustu a byla by škoda se o zážitky nepodělit :-)

SCHŮZKY

PegasovéBěhem řijna se holky naučili něco nového o přírodě a lesních plodinách. Taky o tom proč se střídá jaro, léto, podzim, zima a co je charakteristické pro každé roční období. Zahráli jsme si spoustu her a všichni jsme si to moc užili.

Jednorožci - Říjen pro nás byl docela hektický, za jediné dvě schůzky, které jsme měly, jsme se stihly naučit spoustu nových věcí. Například už zvládáme některé uzly, kdo vede oddíl i středisko a spoustu dalších. Tyhle nové věci se nám hodily na podzimky na tzv. Velkou podzimní! Kromě toho jsme pomohly naší nové kamarádce Zvonilce a její sestře Modrovločce v boji proti Kurdamerovi.

Lachtani - V listopadu jsme se s holkami podívaly do Ruska, kde jsme vytvořily neohroženou a jednotnou skupinu na velkou cestu s překážkami. Holky se naučily spolu lépe spolupracovat a jak si mají zavázat kotníky nebo se postarat o lehce zraněné. Dokonce jsme se stihly přesunout i do Číny, kde jsme například každá potkaly svého nového dračího kamaráda. -Pepi

Říjen jsme s Hvězdičkami začali výletem. Na výletě získaly holky další pohádky do naší kníž

ky. Další schůzku jsme hrály deskovou hru s pohádkovými bytostmi a bonusovými otázkami, kde se holky přiučily něco ze skautu. Poslední schůzku v tomto měsíci jsme věnovaly poznání oddílu a střediska, aby holky věděly jak to funguje aby hlavně naše nové členky věděly jak to tady funguje.

Lentilky v říjnu trochu upustily od čar a kouzel a to i přes to, že jsme již úspěšně odjely do Bradavic.

Výsledek obrázku pro foťák

Věnovaly jsme se tématům důležitým pro náš rozvoj a naučily se mít rády samy sebe takové, jaké jsme, protože přesně to je to nejdůležitější. Říjen jsme zakončily fotící schuzkou, která byla víc než úspěšná.

DRUŽINOVÉ VÝLETY

Pegasové a Jednorožci - 14. 10. 2017

V říjnu byli Jednorožci spolu s Pegasy na výletě. Holky pomohly Zvonilce zachránit její sestru Modrovločku, kterou unesl zlý čaroděj Kudramer. Cestou se seznámily i s holkama z druhé družiny a naučily se společně pár šifer. Povedlo se jim zachránit Modrovločku a vše dobře dopadlo. Moc jsme si to užily.

Hvězdičky – 7. 10. 2017

V říjnu byly Hvězdičky na jejich prvním výletě v novém seskupení. Společně jsme šly na rozhlednu Babí lom a cestou zpátky k Lelkovadlu. Po cestě jsme hrály různé hry. Na konci výletu slavnostně dostávaly Sluneční lucerny, ve kterých si už pár bodů splnily během výletu.

Lentilky –  13. - 14. 10. 2017

S Lentilkami jsme se vydaly na výlet, tentokrát do Naloučan u Náměště nad Oslavou.

Hned po příjezdu do Náměště jsme předaly holkám necelou zprávu o tématu našeho dvoudenního výletu. Zbytek zprávy musely složit z kousků, které se nacházely různě po Náměšti. Když zprávu složily, dozvěděly se o loupeži v Gringottově bance a všem již bylo jasné, že na našem výletě budeme hledat Kámen mudrců. Holky se po složení zprávy vydaly známou cestou na chalupu, kde jsme přespávaly. Po večeři, kterou si holky musely samy vymyslet a také připravit, jsme se odebraly k spánku. Ráno nás před snídaní čekalo vymýšlení básničky pro dvouhlavého psa Chloupka, abychom jej uspaly a dostaly se skrz padací dveře dál. Po snídani jsme se sbalily, uklidily chalupu a vydaly se na zpáteční cestu. Po cestě jsme si zahrály hru s klíči, při které holky měly za úkol se co nejrychleji dostat k poslednímu a zároveň nejstaršímu z klíčů, který jistotně patřil ke starým dveřím. Po příchodu do Náměště jsme si připravily oběd a zahrály si provizorní kouzelnické šachy, což byl poslední úkol, který holky musely splnit, aby se dostaly ke kameni, který společnými silami zachránily ze spárů zlého černokněžníka. Pak už nás jen čekala cesta domů, kam jsme se díky Bohu vrátily všechny zdravé a živé.

Středisková podzimní výprava - fotky: htt
p://trojkabrno.rajce.idnes.cz/Podzimni_vyprava_2017_Frenstat_pod_Radhostem/