Poslíček‎ > ‎

Září 2017

přidáno: 13. 10. 2017 6:54, autor: Dívčí Trojka Brno   [ aktualizováno 15. 10. 2017 9:42 ]
Rozhodly jsme se Vám zprostředkovávat dění v oddíle v trochu jiném formátu, než dosud - počínaje zářím si budete moci přečíst novinky z družin od jednotlivých rádkyň (texty jsou plně autentické), shrnutí dění na oddílových akcích a další zde na oddílových stránkách.

Pegasové - Během září se holky seznamovali, poznavali a mluvili o svých blízkých. Také se učili nové znalosti, hráli hry a dozvěděli se nové věci. Třeba co mají nosit na schůzky a co naopak nemají. Nakreslili jsme si spolu spousty obrázků, které se nám povedli a povídali jsme si o svých zážitcích.

Jednorožci v září měli dvě schůzky. Na úplně první, úvodní schůzce jsme se seznamovaly, bavily se o našich prázdninách a zážitcích z nich, říkaly si pravidla schůzek, předaly jsme seznam věcí potřebných na schůzky a výlety, seznámily jsme se s celoročním tématem kterým je záchrana Disney pohádek před padouchem Kudramerem. Na druhé schůzce jsme začaly rychlým zopakováním jmen a pak jsme pokračovaly fyzickým výcvikem, abychom byly dost silné a měli dobrou kondici na poražení Kudramera.

Lachtánci se v září lehce poznávali. Zjistili, že celý rok budou cestovat a první zemi, kterou navštívili, byla Francie. Proletěli se letadlem, vyfotili se se známými budovami v Paříži a přejeli rovnou do Londýna.

Na úplně první schůzce v letošním školním roce se Hvězdičky nejprve seznámily s novými členkami. Následně se potkaly s Karkulkou, Koblížkem, Vlkem, Krtečkem a získaly zpět Knihu pohádek. Na další schůzce se seznámily s několika šiframi.

První schůzku jsme spolu s Lentilkami zahájily hledáním něčeho, co by jim prozradilo téma naší celoroční hry. Holky úspěšně zjistily, že letos se vydáme do Školy čar a kouzel v Bradavicích. Z dopisu mohly vyčíst, jakými předměty se během školního roku budou zabývat. Září se neslo v duchu lektvarů. Na jedné schůzce jsme si vyzkoušely zázračnou masku na vlasy, na druhé jsme si pro změnu upekly výtečné dortíky, které uspokojí chuťové pohárky jakéhokoliv mudly. V říjnu nás čeká péče o kouzelné tvory a bylinkářství, tak uvidíme, jak se s tím Lentilky poperou.

Zahajovací výprava

Nový školní/skautský rok jsme společně zahájily v Brněnské ZOO. Sraz jsme si daly u klubovny a po cestě na zastávku si zahrály pár seznamovacích her tak, aby mezi nás zapadli i nováčci. V ZOO jsme se rozdělily na soutěžní skupinky a během rozchodu, který trval zhruba dvě hodiny, jsme měly za úkol vyplnit kratší kvíz o zvířátkách. Když jsme odpoledne dorazily zpět do klubovny, zopakovaly jsme si, co víme o zvířátkách a pustily se do tvorby naší nové oddílové zvířátkové hry. Výlet jsme si moc užily, i když nám nevyšlo počasí.

Stopstav

Na závěr zpráva, která na jednu stranu možná pro některé rodiče hledající oddíl pro své děti moc potěšující není, pro nás ovšem velmi - po několika letech se nám v září podařilo nabrat tolik nováčků, že jsou kapacity všech družin naplněny. Tak doufáme, že vás s námi co nejvíc i vydrží!