Pro rodiče nováčků

Vážení rodiče, kapacity našeho oddílu jsou pro tuto chvíli naplněny a proto momentálně nenabíráme žádné další nováčky. Rádi Vám samozřejmě pomůžeme při hledání jiného brněnského oddílu pro Vaši dceru, nějaká volná místa se jistě ještě najdou.

Časy schůzek ve školním roce 2017/2018:

Pegasové (předškoláci a 1. třída) : pondělí 16:00 - 17:30
Jednorožci (2. třída) :                     čtvrtek 16:30 - 18:00
Lachtani (3. třída a 4. třída) :          pondělí 15:30 - 17:00
Hvězdičky (3. třída a 4. třída) :       čtvrtek 15:45 - 17:15
Lentilky (5. třída a 6. třída) :           úterý 15:00 - 17:00

Kdo jsme?

Dívčí Trojka Brno, brněnský skautský oddíl pro děvčata od 5 let, je součástí Junáka - Český skaut, největší české skautské organizace.
    Naším cílem je všestranná výchova mladých lidí a rozvoj jejich nejlepších schopností a dovedností v souladu se základními principy skautingu. Snažíme se nabídnout dětem pestrý a zároveň smysluplný program v přátelském kolektivu.

Co děláme?
    Základem naší činnosti jsou družinové schůzky, kde se každou středu schází cca 5 - 8 dětí podobného věku. Těm mladším (6 - 11 let) se říká světlušky a starším (12 - 15 let) skautky. Tyto schůzky vede starší skautka - rádkyně (příp. 2 rádkyně), která připravuje program, stará se o svou družinu, zprostředkovává informace o dalších akcích a mohou se na ni obrátit rodiče se svými dotazy. Další informace o družinách a jejich rádkyních najdete na stránkách jednotlivých družin. Jednou za měsíc se schází v klubovně celý oddíl a místo družinové schůzky máme schůzku oddílovou. Na oddílových schůzkách jdeme například plavat, bruslit nebo hrajeme společně nějakou velkou hru.

Zhruba jednou za dva týdny pořádáme o víkendu jednodenní výlet do přírody, návštěvu zajímavé kulturní akce, planetária, tělocvičny nebo se sejdeme v klubovně a vyrábíme různá výtvarná díla, zpíváme, pořádáme hry a soutěže. Zkrátka každý si přijde na své.

Abychom však poznaly i vzdálenější končiny, vydáváme se asi čtyřikrát do roka na vícedenní výlety, na které nás často doprovázejí i jiné oddíly. Konkrétní seznam akcí na tento rok naleznete v části Akce.

Naše celoroční činnost je již tradičně zakončena letním táborem, kde hrajeme velkou celotáborovou hru. Letošní rok jsme strávily ve světě Hobita, loni pomáhaly osvobodit Muže se železnou maskou. V roce 2011 jsme byly v Egyptě a v roce 2010 jsme navštívily vesmírnou základnu Atlantis. Tábor bývá většinou v červenci a trvá zpravidla tři týdny. Naše tradiční tábořiště se nachází v malebném prostředí České Kanady, ale v posledních letech se tu a tam zajedeme podívat i do jiných koutů republiky.

A protože obrázky mnohdy napoví víc než slova, v sekci Fotogalerie naleznete odkazy na fotodokumentaci akcí jak oddílových, tak i střediskových.

Kde nás najdete?

Náš oddíl i středisko KRÁLOVO POLE Brno, jehož jsme členem, sídlí v Brně - Králově Poli na adrese Slovinská 41.